pro-life

Tragická štatistika potratov v Thajsku

Radio Vaticana

Počet legálnych i nelegálnych potratov v Thajsku naberá dramatické rozmery. Objav 2002 nenarodených detí v blízkosti thajského budhistických chrámov, v novembri 2010, šokoval mnoho ľudí a viedol k otvoreniu diskusie o etike v thajskej spoločnosti. Úrady nariadili prešetrovanie kliník, ktoré vykonávajú nelegálne potraty a prisľúbili drastické opatrenia proti tejto praxi.
 

Umelé oplodnenie

Vyhlásenie federácie katolíckych lekárov k udeleniu Nobelovej ceny Robertovi Edwardsovi

Problém pre kresťanské a kresťansky orientované nemocnice.

 

7. októbra bude Rada Európy hlasovať o správe nazvanej “Women’s access to lawful medical care: the problem of unregulated use of conscientious objection” (Prístup žien k zákonnej lekárskej starostlivosti: problém neregulovaného používania výhrady vo svedomí).

Právo na potrat neexistuje

Gudrun Kugel

Nepodľahnime nátlaku malej a radikálnej lobby! Právo na potrat neexistuje:
 

Potrat nemôže byť právom

Radio Vaticana

Európa: „Áno“ právu na život nenarodených detí

 

Neter Martina Luthera Kinga o ľudskej dôstojnosti

 

"Posolstvo, o ktoré sa chcem podeliť, vychádza z môjho srdca, z lásky k životu a k rodine, a zo zdedeného zmyslu pre povinnosť chrániť tých, ktorí sú v spoločnosti najviac zraniteľní.

Moja dnešná reč a moja práca občianskej aktivistky sú založené na troch veľmi jednoduchých pravdách:

Rubrika venovaná otázkam bioetiky

Radio Vaticana

V dňoch od 24. – 26. februára 2011 sa vo Vatikáne konalo plenárne zasadanie Pápežskej akadémie pre život, ktoré sa zaoberalo aktuálnymi bioetickými otázkami. Dvoma hlavnými témami tohtoročného plenárneho zasadnutia bolo: vyžitie pupočníkovej krvi a postabortívna trauma.

Francúzsko: Odporcovia manželstiev homosexuálov včera opäť vyšli do ulíc

Radio Vaticana

V Paríži sa včera uskutočnila masívna demonštrácia proti návrhu zákona, ktorý by umožnil manželstvo medzi osobami rovnakého pohlavia, ako aj adopciu detí.
 

Copyright © Wydawnictwo Agape Sp. z o.o. ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, tel./ fax: 61/ 852 32 82 | tel. 61/ 647 26 86